тел./факс:(032)297-08-52
(067) 21-699-00
(093) 00-699-00
(050) 45-699-00

jquery sliders

 


Untitled Document

Відповідальний менеджер

Наталія Онищук-Горліцина
SKYPE: nataly.on
on@meest-tour.com.ua

АЗЕРБАЙДЖАН

Географія
Азербайджан знаходиться в східній півкулі. Територія республіки з півночі на південь дорівнює 400 км, із заходу на схід - 500 км. Основна частина території Азербайджану розташована між південно-східними частинами гірської системи Великого і Малого Кавказ. Береги Каспійського моря порізані слабо. Протяжність берегової лінії 955 км. Великі півострова - Апшеронський, Куринська коса, Сара; зручні затоки - Апшеронська, Кірова (Кизилагач), Бакинська бухта; Найбільші острови - Житловий і Артема (останній дамбою з'єднаний з берегом) - в Абшеронському архіпелазі. Острови Бакинського архіпелагу дрібні.

Клімат
Клімат Азербайджану дуже різноманітний і переходить від помірного до субтропічного. На клімат Азербайджану основний вплив роблять географічне положення, рельєф і Каспійське море. У межах країни виділяються кілька типів клімату, від сухого і вологого субтропічного (Ленкорань) до гірського тундрового (високогір'я Великого Кавказу).
Через сильний впливу висотної поясності, територія країни достатньо неоднорідна за погодними умовами (всього тут налічується 9 природно-кліматичних зон). Середня температура липня коливається від -1 ° С в високогірних районах до +28 ° С в низинних, січня, відповідно, від -22 ° С і + 5 ° С. 

Релігія
Згідно з чинною Конституцією, Азербайджан є світською державою. В Азербайджанській Республіці релігія відокремлена від держави і представлена ​​сукупністю різних релігійних течій і конфесій, поширених серед етнічних груп, що населяють країну і проживають по всій території Азербайджану. Велика частина населення Азербайджану сповідує шиїтський іслам. 

Національна валюта
Міжнародна назва - азербайджанський манат (AZN). Ввезення і вивіз валюти не обмежений, декларація обов'язкова. У Баку банки працюють з 9: 00-9: 30 до 17:30 (деякі банки продовжують свою роботу до пізнього вечора, а безліч обмінних пунктів - цілодобово), на периферії години роботи, як правило, з 9:30 до 17:00 -17: 30 (деякі банки працюють з клієнтами тільки до обіду). Обміняти гроші можна в банках, готелях і численних пунктах обміну валюти (розташовані повсюдно в столиці та інших великих містах, а також в аеропортах). Деякі магазини мають власні обмінні пункти.
Кредитні картки приймаються до оплати, в основному, тільки в великих супермаркетах столиці, в деяких готелях і банках. Використання кредитних карт в провінції практично неможливо. Туристичні чеки приймаються обмежено тільки у великих готелях і банках, але поступово на їх обслуговування переходить все більша кількість установ. 

Митні правила
При в'їзді в Азербайджан потрібно вказувати в декларації всю ввезену валюту. Вивезти з країни безмитно можна до 10 тисяч доларів. Суму до тисячі доларів можна вивезти без пред'явлення декларації. 

Безмитне ввезення-вивезення
В Азербайджан можна ввезти і вивезти без сплати мита три блоки сигарет, три літри алкоголю, 125 грамів ікри, передбачений технічним паспортом автомобіля обсяг палива.

Заборони та обмеження
Через митницю держави заборонено перевозити зброю (без дозволу МЗС Азербайджану), біологічні види, занесені до Червоної Книги, роги оленя і козулі, радіоактивні і наркотичні речовини, а також «матеріали, що пропагують аморальність, насильство і тероризм». Релігійну літературу і предмети культу можна ввозити / вивозити тільки з дозволу Державної комісії по роботі з релігійними утвореннями.
Якщо ви купили в Азербайджані килим, то необхідно отримати сертифікат на вивіз. Їх видають тільки в Музеї килима і народно-прикладного мистецтва в Баку. Дозволи видаються по середах з 10:00 до 13:00. Отримання сертифікату в день звернення обійдеться вам в 46 манатів, а якщо ви готові чекати сім днів, то ціна складе 26 манатів. Без сертифікату килим конфіскують на митниці. 

Популярні міста країни: Баку, Гянджа, Ленкорань, Нафталан. 

Що рекомендується відвідати в Азербайджані:

Баку – Ічері - Шехер
Хочеться доторкнутися до витоків - ласкаво просимо в Старе місто Ічері-Шехер.
Ще одне велике азербайджанське місто - Ленкорань, яке веде свою історію з 10 століття до н. е. Йому явно пощастило з розташуванням: мальовниче узбережжя Каспійського моря з чорним піском, густі ліси, термальні джерела - ідеальні умови для оздоровчого відпочинку.
У пошуках східних скарбів рекомендуємо відправитися і в Гянджу. Тим більше, як свідчить легенда, одинокому подорожньому вже вдалося колись знайти тут справжнісінький скарб: котли, повні золота і дорогоцінних каменів. Сучасних мандрівників скоріше чекають багатства іншого роду: неймовірної краси архітектура, сувенірні лавки, затишні кафе. Серце Гянджі - ансамбль Шейха Бахауддіна: тут і Джума-мечеть з червоної цегли, і лазня Чекяк-хамам, і караван-сарай, де сьогодні відкрито музей.
А Нафталан, як можна здогадатися з назви, славиться нафтою: вона тут лікувальна, зціляє шкірні, нервові, гінекологічні і серцево-судинні захворювання. 

Правила поведінки
Азербайджанці дуже гостинні. Тому, якщо вас запросять в гості, то неодмінно візьміть з собою сувенір для господаря будинку і не відмовляйтеся від запрошення, так як своєю відмовою ви можете образити. Однак, під час візиту не варто зайву увагу звертати на господиню будинку - це не прийнято традиціями і може бути неприємно господареві будинку. Підтримуйте милу розмову і чудово проведете час. 

Транспорт
Між містами Азербайджану можна пересуватися на автобусах, маршрутках чи таксі. Автовокзал зазвичай розташований по сусідству з міським ринком. Автобуси ходять за розкладом, а маршрутки відправляються в міру заповнення. Вартість проїзду скрізь приблизно однакова. Крім того, в Азербайджані  потрібно уточнювати заздалегідь про автобус від кожного готелю до вокзалу або аеропорту за своїми відпочиваючими. Громадський транспорт - маршрутні автобуси (працюють цілодобово) і метрополітен (до 1:00). У будь-який час доби можна скористатися послугами таксі, ціну краще обумовлювати заздалегідь. Вартість проїзду в межах міста - від 3 до 8 USD. 

Шопінг
У центрі Баку магазини працюють з 9:00 до 19: 00-20: 00. Найнижчі ціни - на ринках і ярмарках. Місцевий шовк, кераміку та інші товари ремісничого виробництва можна купити в ShargBazary (сучасний закритий ринок), а також на знаменитій Торговій вулиці і в Старому Місті в Баку. Ціни договірні, тому можна (і потрібно) торгуватися. Якісні і недорогі килими можна знайти в центрі плетіння килимів в передмісті Баку - Нардарані. Деякі магазини приймають до оплати американські долари. Багато товарів, що продаються в магазинах Азербайджану, мають турецьке походження. При покупці продуктів обов'язково потрібно звертати увагу на їх термін придатності. 

Кухня
Специфіку азербайджанської кухні визначає щедра природа Азербайджану, що дає майже цілий рік овочі та фрукти, а також своєрідність посуду, начиння, кухонних вогнищ (тендір, кюлфа). З хлібних виробів азербайджанці люблять чурек і лаваш (тонкі коржі) - хліб, випечений в тендірі. Такі азербайджанські страви, як долма, плов, хаш, бозбаш, арішту, добре відомі і в інших кавказьких народів. Однією долми (мелене м'ясо з рисом у виноградному, рідше в капустяних або айвовий листі) відомо близько 30 видів.
Одне з найвідоміших і традиційних страв - плов. Його їдять з різними приправами з м'яса, риби, овочів і фруктів. М'ясні страви заправляють каштанами, курагою, кишмиш і зеленню. Молодою бараниною фарширують також баклажани, помідори, болгарський перець, яблука. На північному заході республіки люблять Хінгану - борошняне блюдо з начинкою з м'яса, смаженої цибулі і курут - висушеного сиру. 

 
https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/search1.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/exkurs2.png

Якщо Вас цікавлять наші пропозиції
підписуйтесь

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/email1.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/avia2.png

https://www.meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/bus_ticket2.png

https://www.meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/railway_tickets_2.png

Приєднуйтесь до нас у соцмережах

           

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/kruise2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/skipassb2.png

           Курс валют          
           1€=42,5 грн.
           1$=38,5 грн.

  


© 2024, Міст-Тур
Всі права застережено
Стиль, оформлення і зміст є об'єктом авторського
права ТзОВ "МТ" і охороняються законом.
Передрук та інше їх використання без письмового
дозволу фірми не допускаються і несуть за собою відповідальність.
Розробка від компанії