Міст-тур
м.Львів, 79005 
проспект Шевченка, 34 
office@meest-tour.com.ua
(032) 297-08-52 
(067) 216-99-00 
(093) 006-99-00 
(050) 456-99-00

Курс валют

1€ = 45 грн

1$ = 43 грн

ТАЇЛАНД

Untitled Document

Відповідальні менеджери

Христина Марусяк
SKYPE: tina-meest
christine@meest-tour.com.ua
Христина Кукайло
SKYPE: kukajlo1
tour1@meest-tour.com.ua

 

м.Львів, 79005
проспект Шевченка, 34
office@meest-tour.com.ua

(032) 297-08-52
(067) 216-99-00
(093) 006-99-00
(050) 456-99-00


ліц. АГ №580895 від 16.03.12
 

ТАЇЛАНД

Держава в Південно-східній Азії, на півостровах Індокитай і Малакка. На півночі і заході межує з М’янмою, на північному сході – з Лаосом, на південному сході – з Камбоджею, на півдні – з Малайзією. Омивається Андаманським морем і Сіамською затокою Південно-китайського моря.

Загальна інформація про країну

Офіційна назва країни - Королівство Таїланд.
Столиця – Бангкок.
Найкрупніші острови: Пхукет – 543 км2, Самуї – 239 км2, Чанг (острів слона) – 212 км2.
Час. Випереджає київський на 5 години. З останньої неділі березня до останньої неділі вересня – на 3 години.

Релігія.
Державна релігія – буддизм; 90 % населення сповідають його південний варіант, 4 % – мусульмани, 6 % – християни, послідовники Конфуція та інші.
 
Офіційна мова
– тайська
Мова ділового спілкування – англійська. Англійською і іншими європейськими мовами говорять в більшості готелів, магазинів і ресторанів, в основних туристських центрах. Двомовні дорожні знаки і покажчики на тайській і англійській мовах встановлені на всій території країни.
Населення – 59 млн. осіб. Етнічні групи: тайці – 75 %, китайці – 14 %, малайці, кхмери, в’єтнамці та інші.  Населення Бангкока – понад 6 млн. осіб.

Митний контроль. Обов’язковий для всіх, включаючи дипломатів. Заповнюється митна декларація, в якій указуються прізвище, ім’я, по-батькові; дата прибуття; номер рейса; кількість місць багажу; речі, що пред’являються до огляду.
Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну, 1 л міцних спиртних напоїв, фотоапаратів, кінокамер – по одному предмету кожного найменування, 5 неекспонованих фотоплівок, 3 відеокасети; предметів і речей особистого користування – в межах потреб.
Заборонене ввезення: продуктів тваринного і рослинного походження, літератури непристойного змісту; зброї і боєприпасів — без дозволу Департаменту поліції або місцевого муніципалітету; деяких видів тварин і риб, деяких видів фруктів, овочів і рослин.
Заборонений вивіз: золотих злитків; старовинних статуй Будди (окрім шийних медальйонів і невеликих статуеток, які вивозяться в ручній поклажі); коштовних каменів; платинових прикрас; слонової кістки і будь-яких виробів зі шкіри і кістки тварин, що охороняються; марок; антикваріату. Для вивозу виробів народної творчості потрібна експортна ліцензія Департаменту мистецтва. Її може видати магазин, в якому зроблена покупка.
Митниця в аеропорту Бангкока досить лояльна. Працюють дві митні лінії: зелена – для тих, кому нічого декларувати, і червона – для мандрівників з дорогими подарунками або товарними зразками.
Особи, що провозять наркотики, засуджуються до довічного ув’язнення або страти.

Санітарний і ветеринарний контроль.
Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу.

Протиепідемічна безпека. При поїздці в зону тропічного лісу необхідно зробити щеплення від японського енцефаліту, а також вжити заходи обережності проти захворювання малярією.
У Бангкоку реєструються випадки бенгальської холери. Цей різновид холери з’явився в 1998 р. Для попередження цього захворювання рекомендується пити тільки пляшкову або кип’ячену воду. Не можна використовувати для охолоджування коктейлів крижані кубики і вживати сирі морепродукти. Слід уникати покупок овочів і фруктів у вуличних торговців. Не рекомендується відвідувати невеликі ресторани на вулиці. Не дивлячись на те, що їжа там смачна і дешева, гігієнічні стандарти не завжди відповідають нормам.
Достатньо високий ризик захворювання гепатитом А, тому необхідна відповідна вакцинація. Рекомендується вакцинація проти гепатиту Б.
Не можна купатися в прісноводих озерах і в річках, оскільки Таїланд епідемічний з шистосоматозу. У індивідуальній аптечці необхідно мати шлункові засоби (сульфаніламідні препарати і антибіотики).
У Таїланді дуже високий рівень ВІЧ-інфікування населення. В цілому в країні 17 % зареєстрованих повій інфіковані вірусом СНІДу, а в Бангкоку і Чанг-Маї в дешевих публічних будинках рівень ВІЧ-інфікування повій досягає 72 %. Тому переливання крові повинне проводитися тільки одноразовими шприцами, а сексуальні контакти з місцевим населенням повинні бути по можливості обмежені.
Для захисту від сонця рекомендується носити широкополі капелюхи, сонцезахисні окуляри і застосовувати сонцезахисні креми для шкіри і губ.

Транспортне сполучення. Авіатранспорт. Велика частина туристів прибуває до Тайланду через міжнародний аеропорт Бангкока Don Muang, що знаходиться в 22 км від столиці.
За перенесення одного місця багажу носильник просить 30-100 батів. Вартість одного місця багажу в камері схову аеропорту – 20 батів в добу.
З аеропорту до Бангкока курсують маршрутні автобусні. Вони відходжують від терміналу аеропорту кожні 15 хвилин з 5.00 до 23.00. Платня за проїзд – 70 батів з пасажира. Поїздка на мікроавтобусі з аеропорту до будь-якого готелю коштує 100 бат з пасажира, з аеропорту в Паттайю – 180 батів.
У залі прибуття міжнародного пасажирського терміналу можна замовити таксі, вартість проїзду залежно від місця призначення коливається від 7,5 до 10 $ США. Не рекомендується користуватися послугами приватних перевізників – у них немає ліцензії, і відповідно пасажири, що перевозяться, не застраховані від нещасного випадку. Ліцензовані таксі мають на даху жовту пластину і в салоні – лічильник.
Окрім таксі, з аеропорту до Бангкока курсують лімузини, що належать аеропорту. Оплата у розмірі 300 батів проводиться в касу. При поїздці в мікроавтобусі вартість перевезення рівна 150 батів.
Якщо туристи бронюють місця в престижних готелях Бангкока, таких, як ”Dusit Thani”, ”Континенталь”, ”Східна” або ”Регенті”, вони можуть розраховувати на доставку транспортом свого готелю. У водія на автомобілі буде напис відповідного готелю. Платня за проїзд (300 батів) включається в рахунок при від’їзді туриста.
Туристи, що пересуваються Бангкоком самостійно, віддають перевагу автобусу із-за його дешевизни або таксі, із-за зручності і швидкості.
Міських автобусних маршрутів достатньо багато, платня за проїзд невелика: від 2,5 до 3,5 батів. Звичайні автобуси, що курсують містом, діляться на декілька цінових категорій, які можна розпізнати по забарвленню машин. Зелені і блакитні беруть по 0,1 $ США за поїздки на відстань до 10 км, червоні – по 0,14 $ США. Поїздки понад 10 км (наприклад, в міжнародний аеропорт) коштують на тих і на інших автобусах 0,2 $ США.
Вартість проїзду в автобусах з кондиціонерами, що курсують міськими маршрутами, залежить від відстані і коливається від 6 до 25 батів. У час пік на тих же маршрутах з’являються і нелегальні (але не переслідувані владою) перевізники-індивідуали на ”сонґтау” – пікапах з двома лавками в кузові. Вартість проїзду – 0,08 $ США.
Карту-схему автобусних маршрутів можна придбати в готелях, книжкових магазинах і відділеннях Департаменту туризму Таїланду.

Водний транспорт. Бангкок перетинає безліч каналів, які служать столичним жителям транспортними магістралями. По річці Чао-Прайя і прилеглим каналам ходять численні катери. У години пік вони зручніші і швидші, ніж наземний транспорт.
Морські порти: Бангкок, Пхукет, Саттахип.

Валютне регулювання. Ввезення іноземної валюти не обмежене. Декларація заповнюється в літаку на англійській мові у випадку, якщо сума більше 10 тис. $ США. Ввезення національної валюти – не більше 2 тис. батів. Вивіз ввезеної валюти необмежений, національної – не більше 500 батів.
Основні міжнародні кредитні картки (American Express, Master Card, Visa) приймаються в більшості банків, магазинів і готелів.
Крупні банки Таїланду здійснюють обмін валюти цілодобово. Дорожні чеки приймаються до обміну тільки від тих, що проживають в готелі.
У Таїланді приймають до оплати тільки місцеву валюту. Найбільш вигідний курс обміну пропонують банки, причому в Бангкоку він сприятливіший, чим в інших містах. Банки відкриті в будні з 8.30 до 15.30. Обмінні пункти відкриті з 8.30 до 20.00.

Поліцейські правила. У Таїланді працює туристська поліція. Її представників можна пізнати по синіх або жовтих нашиваннях на рукавах уніформи. Як правило, співробітники туристської  поліції говорять англійською.                  
Гроші і цінні речі слід зберігати в сейфах. Вони є в кожному готелі. Ця послуга безкоштовна. У переповнених автобусах досить багато кишенькових злодіїв.

Туристи часто чують слово ”саватді”. Воно означає ”добрий день” або ”до побачення”. Для ввічливості і краси мови тайки вживають слово ”но”, а тайці – ”крап”. Наприклад, ”саватді-ка” або ”саватді-крап”. Слово ”фаранг” позначає білого іноземця.

Зображення Будди священні, і будь-який акт святотатства загрожує позбавленням волі, навіть якщо він здійснений іноземцями. Наочне свідоцтво любові тайців до Будди – нескінченна кількість храмів, побудованих навіть в малозаселених куточках країни, а також величезне число його зображень і ченців. Всі тайські буддисти чоловічої статі починаючи з 20 років відбувають хоч би раз в житті ”духовну повинність”, стаючи ченцями на термін від двох тижнів до трьох місяців. Обмеження компенсуються особливо почесним статусом ченців. Їм заборонено займатися продуктивною працею, тому вони живуть фактично на утриманні у інших громадян. Згідно філософії буддизму, всякому, хто подасть ченцю, ця добра справа зарахується в майбутньому житті.
Тайці дуже поважають духів, бояться їх розсердити і випрошують у них милості. Перед будинками, в садах готелів і навіть перед установами вони ставлять ”будиночок духу”, заманюючи його охороняти територію. Щоб сторож не спав і був добрим, йому приносять їжу і пиття, квіти і ароматні палички.

Національні традиції. Таємниці доброзичливі, урівноважені, гостинні. У них сильно розвинене відчуття власної гідності, яка виявляється в зовнішності і поведінці (це дуже помітно у сфері сервісу). Тайці послужливі, але послужливість ніколи не доходить до самоприниження.
Фамільярне поплескування по плечу, дружні обійми або підвищення голосу викликають у жителя Таїланду відчуття незручності. Тайська мова схожа на тихий спів або, точніше, на пташиний щебет, тому з тайцями треба говорити ніжним, вкрадливим голосом.
Таїланд називають країною усмішок. Усмішкою тайці виражають щастя і подяку за невеликі послуги, посміхаються, коли вітають дітей, а також коли хочуть згладити різні дрібні незручності. Тайці часто повторюють слово ”санук”, яке можна перевести як ”одержати задоволення”, ”повеселитися”, але взагалі це стиль ”життя з посмішкою” освоїти який прагне кожен житель цієї країни. Втім, не дивлячись на усмішливість, тайці скритні і не люблять обтяжувати інших своїми проблемами.
Вітаючись із старшим по віку і положенню, тайці роблять вай, тобто складають долоні на рівні грудей або особи.  Для тайцев цар звірів, сингха, – надійний захисник, що дарує людям заступництво вищих сил.
У Таїланді будь-яка голова вважається священною, тому що в ній сидить дух, що охороняє життя людини. Тому доторкнутися до чужої голови і навіть ласкаво наїжачити волосся, означає, безпричинно образити людину. Непристойно також знаходитися вище за голови інших людей. Ввічливий таєц, проходячи того, що мимо сидить, обов’язково нахилиться.
Нижня частина тіла вважається ганебною. Якщо непристойні дії ногами, такі, як відкриття дверей або зупинка монети, що котиться, залишаються на совісті самої людини, і він просто втратить пошану в очах інших, то переступати через чиї-небудь частини тіла недозволенно, так само як не можна штовхнути когось ногою. Сидіти, схрестивши ноги, абсолютно неприпустимо: це буде сприйнято як образа тих, що його оточують.
Як справжі буддисти, тайці поважають старших, вчителів і приватну власність. Монарх і члени його сім’ї вважаються священними персонами. Придворний етикет вчить, що до короля не можна торкатися.
У храми буддистів, не можна входити в шортах, міні-спідницях і ляпанцях. Перед входом в храм потрібно роззутись. Жінки не повинні торкатися до ченця, передавати або брати від нього які-небудь речі. Не можна в людному місці надавати знаки уваги своєму супутнику (супутниці).
Належить роззуватись перед входом не тільки в храм, але і в приватне житло. Якщо туриста запрошують в гості і делікатно говорять ”можете не роззуватися”, все ж варто залишити взуття у порогу.

Кухня. На тайську кухню великий вплив надали Китай, Мьянма і Камбоджа. Сприятливий клімат дозволяє збирати тут два і навіть три врожаї протягом року. Мабуть, саме місцевим достатком можна пояснити такий феномен, як відсутність в тайській мові поняття ”голод”.
За багатством і різноманітністю вишуканих кулінарних рецептів Таїланд займає одне з перших місць в світі. Основа їжі – рис. Решту продуктів – овочі, рибу, м’ясо – тайці називають ”кап кхао”, що в перекладі означає ”те, що їдять з рисом”. З м’яса переважають свинина і м’ясо птиці. Поширені супи, рисова запіканка з яйцем, смажена курка з безліччю приправ, варена і смажена риба, солодощі.
Тайська кухня достатньо гостра, в ній багато соусів і прянощі. У всіх тайських будинках обов’язково є кокос, часник, лимонне сорго, корінь імбиру і коріандр.
Делікатес тайської кухні – морепродукти, але є страви і з прісноводої риби. Риба, краби, величезні лобстери і тигрові креветки можуть бути приготовані як в гострому (тайському) варіанті, так і відповідно до рецептів європейської кухні.
Запивати страви зведено тільки безалкогольними напоями.
Ще століття назад тайці їли руками, наприклад, рис скачувався в невеликі кульки і в такому вигляді додавався до інших страв; зараз же використовуються ложки і вилки, поряд з китайськими палички.
Овочі нарізують, надаючи їм різної форми. Складні малюнки і художнє виконання – невід’ємна частина тайської кухні. Оскільки всі продукти перед подачею на стіл очищені, дрібно нарізані, розмолоті, використання ножа не передбачене. Під час харчування на виделку спочатку наколюється рис, а потім до нього додається решта інгредієнтів. Традиційний обід в національному стилі закінчується рисовим коржиком на кокосовому молоці і збитими вершками з фруктами, а вечеря – супом, після якого подають солодке і фрукти.
Вулиці тайських міст заповнені лотками, візками і велосипедами з різноманітними закусками, тому поїсти в Таїланді не проблема. Замовлення в ресторані виконується протягом 15 хвилин. Розвинена мережа швидких закусочних американського швидкого харчування.


Покупки.
Магазини відкриті з 8.00 до 20.00. На ринках можна купити продукти і промислові товари за дуже низькими цінами. Тут прийнято торгуватися. Європейці везуть з Таїланду шовк, бавовняні тканини, ювелірні прикраси із золота, сапфірів, рубінів, алмазів, виробу з шкіргалантереї, зокрема з шкіри крокодила, вироби з дерева, кераміки і бронзи. Можна привезти додому живі тайські орхідеї і тропічні фрукти.

При оплаті покупки кредитною карткою вводиться націнка в 3-5 % від вартості товару.
Вуличні торговці часто пропонують неякісні товари за явно завищеними цінами. Деякі магазини гарантують повернення грошей у разі виявлення дефектів товару, тому при покупці слід просити чек; на ювелірні вироби – гарантійний сертифікат.

Телефон. У продажу є телефонні картки, але в більшості телефонних кабін розмова оплачується монетами. При телефонній розмові в готелі дзвінки реєструються на лічильнику в номері, тому після приїзду треба перевірити його свідчення, щоб не платити за чужі розмови.
Для виходу на міжміський зв’язок набирається ”0”, потім код міста і номер телефону. Гудка після ”0” чекати не потрібно.
Деякі корисні телефони в Бангкоку: довідка – 13, міжнародний зв’язок для довідок і замовлення переговорів через оператора – 100. Надзвичайні ситуації – 191, туристська поліція – 225-775, 221-6206-10.

Медичне обслуговування платне.
У всіх туристських центрах є лікарні і клініки з добре навченими лікарями і медичними сестрами.

Чайові,  як правило, у розмірі 10-15 % вартості послуги дають носіям, водіям таксі, працівникам готелів і ресторанів.

Одяг.
Туристам слід віддати перевагу легкому вільному одягу з тонко шовку. Куртка або светр можуть знадобитися вечорами в прохолодний сезон і під час поїздок в гірські північні райони країни або північні національні парки.
Костюм і краватка надягають при відвідинах деяких фешенебельних ресторанів.

Фотографування дозволене практично скрізь, окрім деяких залів Національного музею. Для відео- і кінозйомок у Великому королівському палаці і храмі Смарагдового Будди необхідний спеціальний дозвіл.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах
 

Цікавлять наші пропозиції?
Підписуйтесь!

Курс валют

1€ = 45 грн

1$ = 43 грн