тел./факс:(032)297-08-52
(067) 21-699-00
(093) 00-699-00
(050) 45-699-00

jquery sliders

 

Екскурсійні тури


Готелі Риги


Готелі Юрмали


Готелі Вентспілса


Готелі Лієпаї
Untitled Document

Відповідальні менеджери


Юлія Єременко

SKYPE: bila1990n
tour4@meest-tour.com.ua


Олена Коцюб'як (Музичка)

Skype: Olenameest
omuzychka@meest-tour.com.ua

 

м.Львів, 79005
проспект Шевченка, 34
office@meest-tour.com.ua
тел./факс (032) 297-08-52
                (067) 216-99-00
                (093) 006-99-00
                (050) 456-99-00


ліц. АГ №580895 від 16.03.12

Сігулда. Швейцарські красоти на латвійський манер.

Якщо Ви попросите будь-якого жителя Латвії назвати місце, яке обов'язково варто відвідати приїхавши сюди, будьте впевнені, у відповідь ви почуєте: «звичайно, Сігулда!» Чарівне містечко давно стало невід'ємною частиною подорожі по цій країні. Завдяки своїй неймовірно красивій природі і архітектурним пам'яткам, Сігулда здобула собі славу «маленької латвійської Швейцарії».

Сігулда розташовується в 53 км від столиці, по обох берегах звивистої Гауі - найкрасивішої річки Латвії. Поселення в цих мальовничих місцях існували з найдавніших часів, в 2-3 тисячолітті до н.е., тут жили фіно-угорські племена, що займалися полюванням і рибальством. До кінця 12 століття Сігулду населяли ліви (угро-фінські племена), потім територію завоювали німецькі лицарі-хрестоносці і стався розділ Сігулди. Один берег дістався Лівонському Ордену мечоносців, а інший відійшов Ризькому єпископу. Під час Лівонської війни, а точніше в 1562 році, Сігулдою заволоділи поляки, в період польсько-шведської місто було у владі шведів. Всі ці чвари, а також Північна війна і епідемія чуми завдали місту величезної шкоди. Нелегко довелося Сігулді і під час Першої світової війни - лінія фронту проходила саме в тутешніх місцях. 

Вже в кінці 19 століття заможні люди стали купувати тут земельні ділянки, Сігулда почала розвиватися як курортне містечко і досить швидко перетворилась на вкрай популярне місце відпочинку. На сьогоднішній день Сігулда - знаменитий курорт, щороку сюди приїжджають близько мільйона людей. Туристи із захопленням вивчають місцеві архітектурні та історичні пам'ятки. Латвійські жителі, які знають містечко від і до, просто приїжджають відпочити, погуляти, вдихнути чистого повітря і в черговий раз порадіти тому, що така пишність знаходиться зовсім поруч. Чудові пейзажі, старовинні замки, заповідні стежки - ідеальний фон для самих позитивних емоцій і вражень.

Традиційно прогулянка по цих місцях починається з Турайдського музею-заповідника, заснованого в 1988 році. До заповідника відносяться Турайдський кам'яний замок, Турайдська лютеранська церква, могила Турайдської Рози, печери Гутманя і Віктора, пагорб Дайн.

Турайдський замок побудований за велінням Ризького єпископа в 1214 році на місці давнього замку лівів, зруйнованого в 1212 році. Простоявши понад п'ять століть, в 1776 році кам'яний велетень згорів і ось вже більше 50 років тут тривають реставраційні роботи, а також ведуться наукові дослідження. На сьогодні відновлена частина стін, північна і південна вежі, а також вежа з оглядовим майданчиком розташована на висоті 26 метрів. Не полінуйтеся піднятися туди по вузенькій гвинтовій драбинці і Вас чекає нагорода - приголомшливо красивий вид на долину Гауі. 

Могила Турайдської Рози, це чорна мармурова плита, на якій готичною в'яззю виведено: "Турайдська Роза, 1601 - 1620". З цим місцем пов'язана неймовірно красива і разом з тим сумна легенда. Зрозуміло про кохання. У далекі часи жила в околицях Турайде прекрасна юна дівчина. При народженні нарекли її ім'ям Майя, але за неземну красу народ прозвав дівчину Розою. Вона полюбила юнака садівника, але один знатний барон захотів заволодіти красунею. Згідно з легендою Роза вважала за краще померти, ніж зрадити свою любов до садівника і обманом змусила барона убити себе. Неподалік від могили Турайдської Рози знаходиться печера Віктора, вважається що її викопав коханий Майї бажаючи влаштувати місце, звідки улюблена могла б милуватися посадженими ним садами. Протягом багатьох століть цю драматичну і водночас романтичну історію вважали не більше ніж гарною вигадкою. Але виявлені в 19 столітті в архівах документи дозволяють припустити, що в основі цієї історії лежать справжні події. 

Печера Гутманя є самою великою печерою, з неї витікає назовні джерело найчистішої джерельної води. До речі, вода вважається цілющою, так що обов'язково зробіть пару ковтків. Оповита історією та легендами, Сігулда володіє особливою романтичністю, стала улюбленим місцем прогулянок закоханих, а біля могили Турайдської Рози досить часто можна побачити молодят, що кладуть квіти. Погляньте і на інші об'єкти Турайдського заповідника. Турайдська лютеранська церква, побудована в середині 18 століття, унікальна тим, що є однією з  небагатьох дерев'яних церков, що дійшли до наших днів.

Місце під назвою пагорб Дайн створено в 1985 році і присвячено Кр. Баронсу, знаменитому збирачеві фолькльору. Тут можна побачити різні скульптури, що зображують героїв латиських народних пісень. Добиратися до Турайде цікавіше всього на повітряній канатній дорозі, дивовижний вид відкривається зверху. Видовище, яке варто побачити. 

На лівому березі Гауі можна побачити мальовничі руїни Сигулдського замку. Побудованого в 1207 році, що належав Ордену мечоносців. Події 16-17 століть нанесли замку величезний збиток і з тих пір замок не відновлювався. Сьогодні неподалік від нього розташована естрада і на тлі цих древніх руїн щороку проводиться Сигулдське свято оперної музики.

Хоча прогулянка по Сігулді вже сама по собі вимагає витрати фізичних сил, для любителів надактивного відпочинку є окремі пропозиції. Сміливці можуть прокататися на повітряній кулі або стрибнути з тарзанки у прірву. Є і більш традиційні варіанти проведення часу - велосипедна прогулянка по околицях, ловля форелі, катання на човнах. Шанувальники екстріму і швидкості мають унікальну можливість здійснити спуск по бобслейній трасі з штучним льодовим покриттям. Сигулдська траса - одна з найшвидших і найнадійніших у світі. А взимку місто перетворюється на головний лижний і гірськолижний курорт Латвії. Тут розташовані спеціально обладнані та освітлені гірськолижні і санні траси. 

 


https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/search1.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/avia2.png

https://www.meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/bus_ticket2.png

Приєднуйтесь до нас у соцмережах

           

Якщо Вас цікавлять наші пропозиції
підписуйтесь

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/email1.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/partn2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/exkurs2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/hott2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/min2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/kruise2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/skipassb2.png

           Курс валют 
           на 03.04.2020
           1€=31,26 грн.
           1$=28,78 грн.

  


© 2020, Міст-Тур
Всі права застережено
Стиль, оформлення і зміст є об'єктом авторського
права ТзОВ "МТ" і охороняються законом.
Передрук та інше їх використання без письмового
дозволу фірми не допускаються і несуть за собою відповідальність.
Розробка від компанії