тел./факс:(032)297-08-52
(067) 21-699-00
(093) 00-699-00
(050) 45-699-00

jquery sliders

 

Екскурсійні тури


Готелі Риги


Готелі Юрмали


Готелі Вентспілса


Готелі Лієпаї
Untitled Document

Відповідальні менеджери


Юлія Єременко

SKYPE: bila1990n
tour4@meest-tour.com.ua


Олена Коцюб'як (Музичка)

Skype: Olenameest
omuzychka@meest-tour.com.ua

 

м.Львів, 79005
проспект Шевченка, 34
office@meest-tour.com.ua
тел./факс (032) 297-08-52
                (067) 216-99-00
                (093) 006-99-00
                (050) 456-99-00


ліц. АГ №580895 від 16.03.12

Цесіс. Подорож у середньовіччя.

Цесіс – невелике, тихе, затишне місто, життя тут тече розмірено і задумливо-неспішно. Розташовується воно в центральній частині Відземе. Мальовничі пагорби, сосни, плавний вигин річки Гауя - одне з найдавніших міст Латвії, вражає своєю дивовижною красою, стриманою і лаконічною. Цесіс - місто з майже восьмивіковою історією. Руїни старовинного замку, багатовікові дерева, ці мовчазні посланці минулого надають місцю особливої чарівності. Дух і атмосфера далекої старовини і загадкового середньовіччя панують тут всюди. 

Відомо, що поселення тут існували вже на самому початку 13 століття. До вторгнення німецьких феодалів місцевість цю населяло древнє плем'я вендів. У 1207-1209 рр. німецький лицарський орден, визнавши місце стратегічно вигідним, почав тут будівництво кам'яного замку. Можна сказати, що саме з цього будівництва і почався Цесіс. Навколо замку стали селитися ремісники і торговці, і вже в 1221 році в письмових документах місце згадується як відомий, досить розвинений населений пункт. А в 1323 Цесіс отримав права міста. Історія Цесіса рясніє як злетами, так і падіннями. У середині 13 століття місто стає пунктом міжнародного значення, так як в цей час (1237) магістр Лівонського Ордена обирає Цесіский замок місцем своєї резиденції. І аж до другої половини 16-го століття, а конкретніше до вторгнення Івана Грозного (1577г.), місто благополучно розвивається. Вкрай важким для міста було 18 століття, великі руйнування принесла Північна війна і епідемія чуми, а в період владарювання російських придворних колись значне місто перетворюється в село. Права міста були відновлені тільки в 1759 році. Ближче до 19 століття розвиток Цесіса знову пішов в гору. 

Говорячи про визначні пам'ятки міста, слід почати з Цесіского замку. Чудовий вид середньовічних руїн, що піднімаються над містом і підсвічуються променями призахідного сонця, став своєрідною візитною карткою Цесіса. Споруда замку датується 1207 роком, він є одним з небагатьох пам'яток настільки древньої архітектури, що дійшли до наших днів. Це справді унікальна будова поєднує в собі елементи готики, класицизму, бароко. Доля замку, як, втім, і доля міста була неспокійною. З 1237 року по 1561 він виконував функцію резиденції магістрів Лівонського ордену. У період Північної війни був зруйнований, до речі, після чого так жодного разу і не реставрувався. В кінці 18 століття (1777р.) замок знайшов нового господаря - графа Зіверса. На місці східного корпусу замку граф звів Новий замок, в якому з середини 20 століття і до цих пір розташовується музей. Нащадки Зіверса залишалися власниками замку аж до 1920 року, тобто до земельної реформи. Поруч із замком на березі дзеркального ставка розташований прекрасний парк. Його звивисті доріжки так і манять зробити приємну прогулянку, просто побродити, милуючись досконалою красою тутешньої природи. 

Ще однією окрасою міста є найбільша в північній стороні Відземе церква Св. Іоанна. Вона ненабагато молодша Цесіского замку - була побудована в 1283 році. У церкві знаходиться прекрасний орган, а одну з її стін прикрашає старовинний сонячний годинник. Варто і просто пройтися по маленьких тихих вуличках Цесіса, на яких збереглося досить багато будівель 18-19 століть. Дійдіть до вуличок Вальню і Паласта, тут можна побачити збережені фрагменти захисної стіни. Зверніть увагу на будинок № 47, що на вулиці Ригас, тут в 18 столітті, нібито, мешкали вигнанниці Санкт-Петербурзького вищого суспільства. 

Якщо Ви збираєтеся зробити поїздку в Цесіс влітку, то у Вас є всі шанси потрапити на Балтійський фестиваль середньовіччя - щорічний захід, який проводиться тут з 2001 року. Це унікальна можливість здійснити справжнісіньку подорож у часі, зануритися в романтичний, казковий світ далекого середньовіччя. Лицарські турніри, старовинна музика, театральні вистави, танці, середньовічні ремесла і навіть кухня - всі реалії минулого детально відтворюються. Видовище неймовірно захоплююче. Ще один цікавий захід - Цесіский музичний фестиваль проводиться також влітку.

Ну а якщо Ви опинилися тут взимку, то скористайтеся можливістю відвідати Жагаркалнс - один з найбільших гірськолижних центрів Латвії. 

 


https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/search1.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/avia2.png

https://www.meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/bus_ticket2.png

Приєднуйтесь до нас у соцмережах

           

Якщо Вас цікавлять наші пропозиції
підписуйтесь

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/email1.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/partn2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/exkurs2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/hott2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/min2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/kruise2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/skipassb2.png

           Курс валют 
           на 27.03.2020
           1€=32,07 грн.
           1$=29,34 грн.

  


© 2020, Міст-Тур
Всі права застережено
Стиль, оформлення і зміст є об'єктом авторського
права ТзОВ "МТ" і охороняються законом.
Передрук та інше їх використання без письмового
дозволу фірми не допускаються і несуть за собою відповідальність.
Розробка від компанії